arcs

Personal

Bild på Claes Lindahl

Claes Lindahl

Företagssäljare/Installatör/VD/Delägare
claes.lindahl@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 10

Yrkesspecialitet: Proffs på att ta fram trådlösa och kabelansluta nätverkslösningar till företag, dessutom grym på snygga installationer.
Intresse: Familjen, utförsåkning, husvagnssemester.
Personlig sak: Mitt BE-körkort som jag tog på endast 7 veckor.

Bild på Katarina Lindahl

Katarina Lindahl

Ekonomiansvarig/Delägare
katarina.lindahl@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 06

Yrkesspecialitet: Förutom att jag älskar leta upp bokföringsfel: expert på bläck och toner
Intresse: Familjen, läsning, matlagning.
Personlig sak: Böckerna i Outlander-serien av Diana Gabaldon

Bild på Jörgen Alexandersson

Jörgen Alexandersson

Servicechef
jorgen.alexandersson@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 01

Yrkesspecialitet: Specialist på att ta bort virus. Sätter kunden i fokus. Problemlösare.
Intresse: Fiske när det hinns med. Att umgås med familjen och resor.
Personlig sak: Mina datorer

Bild på Haris Dedic

Haris Dedic

IT-konsult/Servicetekniker
haris.dedic@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 04

Yrkesspecialitet: Bygga och felsöka stationära datorer.
Intresse: Älskar gamla sci-fi filmer och 80-tals musik. Gillar också att fritera udda mat med vänner.
Personlig sak:  Mina stora oöppnade Blu-Ray samlingar.

Bild på Marcus Emanuelsson

Marcus Emanuelsson

IT-konsult/Servicetekniker
marcus.emanuelsson@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 09

Yrkesspecialitet:
Intresse:
Personlig sak: 

Bild på Jacob Ennaimi

Jacob Ennaimi

IT-konsult/Servicetekniker
jacob.ennaimi@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 07

Yrkesspecialitet: Molnbaserade nätverkssystem.
Intresse: Att testa konstiga IT-lösningar för skojs skull.
Personlig sak: Mina retro Nintendo spel.

Bild på tekniker

Albert Jyllhed

IT-konsult/Servicetekniker
albert.jyllhed@pcdata.se
Direktnr: 0340-20 59 00

Yrkesspecialitet:
Intresse:
Personlig sak: 

Vi är dina IT-experter i Varberg!

Vi har mängder av utbildning och erfarenhet gällande IT. Vi vet vad som funkar och inte. Vill du prata med några som vet är ni välkomna till oss. Ibland kan en billigare produkt vara det bästa. I andra fall kan den där billiga produkten bli en smärtsamt dyr affär.

Berätta vilka behov du har så kan vi alltid hjälpa dig hitta rätt i IT-djungeln. Och om något ändå skulle strula så hjälper vi dig.

Inga problem!

Ann Britt Katrin